Ескорт у потойбічне життя. У Перу знайшли мумії дітей, яких принесли в жертву

15 лютого, 11:51
Розкопки в Перу у лютому 2022 року (Фото:REUTERS/Stringer)

Розкопки в Перу у лютому 2022 року (Фото:REUTERS/Stringer)

Шість муміфікованих дітей, які, як вважається, були принесені в жертву сотні років тому, були виявлені в гробниці неподалік Ліми.

Очевидно, жертви були потрібні, щоб супроводжувати померлого дворянина у потойбічне життя, повідомили археологи.

Крихітні скелети, щільно загорнуті в тканину, були знайдені в могилі важливої людини, можливо політичного діяча, виявленої на місці розкопок Кахамаркільї приблизно за 24 км на схід від Ліми.

Відео дня

"Діти могли бути близькими родичами і були поміщені в різні частини входу в гробницю мумії дворянина, один поверх іншого", - сказав археолог Пітер Ван Дален, який відповідає за розкопки.

"Згідно з нашою робочою гіпотезою, діти повинні були бути принесені в жертву, щоб супроводжувати мумію в підземний світ", - говорить Ван Дален.

Кахамаркілья була містом, побудованим з глини приблизно в 200 р. до н. е. Муміям приблизно від 1000 до 1200 років.

Неподалік команда також виявила кістки семи дорослих людей, які не були муміфіковані, а також рештки ламоподібних тварин та глиняний посуд.

Останки передбачуваного дворянина було знайдено минулого року в гробниці близько 3 м у довжину та 1,4 м у глибину. Йому було близько 20 років, коли він помер, і його поховали, закривши обличчя руками та зв'язавши мотузкою.

Раніше НВ писав, що лідери племені Уарі з стародавнього міста в Перу, яке зараз називається Куїлькапампа, можливо, використали доступ до наркотиків, щоб зберегти лояльність свого народу.

Нещодавні розкопки в центрі Куїлькапампи дозволили знайти сліди насіння південноамериканського дерева Anadenanthera colubrina, відомого в Перу як вілька разом із залишками напою з ферментованих фруктів.

Місто Куїлькапампа (Quilcapampa) процвітало приблизно між 500 і 1000 роками нашої ери. Племена уарі, які мешкали в ньому, не використовували систему письма, тому письмових джерел про цей час не збереглося. Хоча зображення вільки були знайдені на інших стоянках уарі, це перший випадок, коли насіння вільки було виявлено на стоянці уарі.

Вілька - психоактивна речовина, здатна викликати галюцинації. За словами дослідників, коли її подають з напоєм чича-де-молле, вілька може бути навіть потужнішою, ніж сама по собі. Сполуки в напої, звані монотерпеновими вуглеводнями та бета-карболінами, «підсилили б психотропний ефект вільки», — написали дослідники.

Показати ще новини
Радіо НВ
X