Трагедія кам’яної доби. У Франції знайшли братську могилу епохи неоліту
Археологи виявили братську могилу епохи пізнього неоліту (3100−2900 до н.е.) на місці будівництва шосе в Сен-Дульшар в центральній Франції.
Це перше колективне поховання тієї епохи, виявлене в регіоні, відзначають французькі археологи з Національного інституту Inrap.
Подібні поховання були знайдені в Паризькій улоговині. Вони старші, датуються серединою 4-го тисячоліття до нашої ери, і недавнє відкриття передбачає, що ця практика поширилася на 250 км на південь протягом століть між ними.
Тіла близько 40 осіб були поховані в прямокутній ямі довжиною 4 м і шириною близько 2 м. Спочатку там була якась дерев’яна структура, про що свідчить прямолінійний периметр ями сьогодні, але дерево розклалося за тисячоліття.
Розташування скелетних останків вказує на те, що вони були додані в могилу зверху з плином часу. Скелети переплітаються в один шар. Здається, що вони перебувають у початковому положенні. Після закінчення поховання яму накрили кам’яним дахом. Він впав у похоронну камеру, і камені були першою частиною могили, виявленої під час розкопок.
Кістки в поганому стані, але навіть попри це очевидно, що там були поховані дорослі чоловіки й жінки, діти і підлітки. Вони були змішані разом, та не поміщені в будь-які визначені категорії. Дослідники спробують виділити ДНК з останків, щоб отримати більше інформації про похованих там людей.
Раніше НВ писав, що у Франції під час розкопок в містечку Альба-ла-Ромен фахівці Національного інституту Inrap розкопали древній похоронний комплекс.
Всього було розкопано понад 20 могил. В одній з них, на глибині близько пів метра, знайшли надзвичайно рідкісні свинцеві мініатюри. Кладовище було розташоване біля перехрестя мережі сільськогосподарських доріг і використовувалося з початку I століття до кінця II століття нашої ери.
Три інгумаційних поховання і 20 кремаційних поховань були влаштовані навколо круглої кам’яної конструкції діаметром близько 7 м. Найбагатша могила була кремаційним похованням. У ньому було 20 предметів — керамічні посудини, численні бальзамарії, два бронзових дзеркала, залишки золотого кільця і двох свинцевих мініатюр.
Одна з мініатюр, що зображає пару сандалій, які звисають із гачка, унікальна. Інша являє собою чотири гачки, прикріплених до напівкруглого кільця. У римському світі не було зафіксовано ніяких паралелей жодному з цих малюнків. Природа предметів передбачає, що покійна була дуже багатою жінкою.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.