Міжнародна космічна станція відзначила 15-річчя

3 листопада 2015, 16:51
2 листопада, виповнилося рівно 15 років з тих пір, як на МКС ступила нога людини.

Перша експедиція вирушила на МКС 31 жовтня 2000 року. Два дні потому російський пілотований корабель «Союз ТМ-31» доставив на борт космонавтів Вільяма Шеперда, Сергія Криакльова і Юрія Гидзенко. Протягом 136 днів 17 годин і 9 хвилин екіпаж жив і працював на МКС, що оберталася навколо Землі зі швидкістю 8 кілометрів на секунду в 400 км над її поверхнею.

Відео дня

За час існування МКС на ній побувало 223 космонавта з 15 країн світу. Зараз станція приймає 45-ту експедицію. Скотт Келлі з NASA і Михайло Корнієнко із Роскосмосу беруть участь в тривалому експерименті. Його мета полягає в тому, щоб дізнатися, як тривале перебування в космосі позначається на організмі людини. Вони пробудуть на станції цілий рік. Даний експеримент – частина підготовки до майбутньої експедиції на Марс.

За 15 років на станції було проведено безліч експериментів, що вплинули на розвиток технології і науки, особливо медицини. Наприклад, системи фільтрів, розроблених для космосу, використовуються для очищення води і на Землі. Механічні руки, що працюють на станції, застосовуються в земній хірургії. Зараз на станції проводиться 56 експериментів. Ще до 107 йде підготовка.

Спорудження МКС почалося в 1998-му році і обійшлося в 100 мільярдів доларів. У ньому були задіяні фахівці 16 країн: США, Канади, Росії, Японії, Бразилії, Бельгії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Норвегії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великобританії. Останнє істотне додавання в конструкцію було зроблено в 2011-му році.

В даний час станція важить 453592 кг і за розмірами порівнянна з футбольним полем. Площа простору, придатного для життя і роботи, приблизно така ж, як у пасажирського літака Boeing 747.

Показати ще новини
Радіо НВ
X