Загублене місто. На Житомирщині знайшли залишки старовинного городища
Археологи, що обстежували місце знахідки Городницького скарбу під керівництвом Андрія Петраускаса, віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі.
Вчені припускають, що це було порівняно велике місто з двома лініями оборони та церквою, йдеться в дописі співробітника Інституту історії України НАН України Олександра Алфьорова.
«Стародавня Городниця мала дві лінії оборони — валів. Окрім того, наші давні фортифікатори створили ескарпи — спеціально підготовлені оборонні круті схили», — зазначив Альфьоров.
«Серед перших матеріалів — невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи — цегли княжого часу. Отже, перед нами віднайдений град із складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви)», — додав вчений.
За словами археологів, тепер можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років. Більш того, відкриття дозволить дізнатися більше про історію старовинних монет, які були знайдені тут в серпні 2020 року.
Зі слів Олександра Алфьорова, невдовзі науковці проведуть детальне обстеження граду, після чого опублікують результати свого дослідження.
Раніше НВ писав, що археолог-любитель Роберт Карлі виявив в ірландському графстві Корк за допомогою металошукача кілька дуже рідкісних монет часів князя Володимира.
Ці срібні і золоті монети віком понад 1000 років важливі, почасти тому, що вони є першими монетами Русі, знайденими в Ірландії, а також тому, що вони дають нове розуміння зв’язків між регіонами Європи в середні віки.
Тайник з монетами був виявлений ентузіастом застосування металошукачів Робертом Карлі в Гланмайрі, недалеко від міста Корк. Він написав, що «Ці монети були виявлені на краю яру, коли його частина пішла після сильного дощу». Карлі живе неподалік і вважав, що з його новим детектором є шанс щось знайти.
Монети маленькі, на них нанесені християнські символи і зображення монархів, зазначив автор знахідки.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.