Місія завершена. Космічний телескоп Kepler пішов у сплячий режим

8 жовтня 2018, 08:08

На космічному телескопі Kepler майже не залишилося палива, і його перевели в сплячий режим, щоб спробувати востаннє передати на Землю дані.

Невелика кількість палива повинна гарантувати, що останні дані можуть бути відправлені вченим 10 жовтня, пише Science Alert.

Палива повинно вистачити для завантаження даних через Deep Space Network NASA. Дослідники відзначають, що наразі складно визначити, скільки палива залишилося на борту космічного корабля. У телескопа з'явилися проблеми з точним позиціонуванням. Це означає, що запаси палива майже вичерпано. Якщо будь-яка паливо залишиться після завантаження даних на наступному тижні, Kepler почне нову кампанію з пошуку екзопланет.

Відео дня

На Землі або в будь-якому іншому місці з достатньою гравітацією вимір палива простий. У космосі ж повітряний міхур, що є всередині резервуара, витісняє паливо. Цей метод ефективний при постачанні палива, але не для вимірювання його кількості.

"У міру того, як паливо споживається, міхур розширюється, щоб займати більше місця і підтримувати рівень тиску. Тиск контролюється і використовується як індикатор того, скільки палива залишається", - зазначили в NASA.

В межах 19-ї кампанії, яка тривала понад 27 днів, Kepler спостерігав за більш ніж 30 000 зірок і галактик в сузір'ї Водолія, в тому числі за десятками відомих і ймовірних екзопланет.

Запуск Kepler відбувся 6 березня 2009 року о 22:49 за часом Східного узбережжя США. Основна програма була розрахована на 3,5 роки. 12 травня 2013 року орбітальна обсерваторія втратила орієнтацію в просторі, бортовий комп'ютер перейшов в безпечний режим. Точна орієнтація апарату стала неможлива, але аналіз даних триватиме ще кілька років.

Після того, як Kepler завершить свою роботу, шукати екзопланети буде космічний телескоп TESS.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X