Місія ExoMars: Вчені очікують на сигнал від зонда Schiaparelli з поверхні Марса

19 жовтня 2016, 19:51
Фахівці Європейського космічного агентства (ESA) вважають, що зонд Schiaparelli успішно спустився на поверхню Марса і очікують передачі інформації про його стан

Як повідомляє Інтерфакс - Україна, зонд повинен був увійти в атмосферу Марса на висоті близько 122,5 км зі швидкістю близько 21 000 км/ч. Однак, остаточного підтвердження цьому поки немає.

Відео дня

Демонстраційний десантний модуль Schiaparelli, поряд з орбітальним апаратом TGO (Trace Gas Orbiter), є частиною європейсько-російської програми ExoMars-2016.

Зокрема, під час спуску на Марс, Schiaparelli повинен був протестувати низку технологій, що забезпечують контрольований спуск на поверхню Червоної плланети в рамках підготовки для майбутніх місій.

У свою чергу, орбітальний модуль TGO призначений для вивчення малих газових домішок атмосфери і розподілу водяного льоду в грунті Марса. Він почне свою наукову місію в кінці 2017 року, після складних маневрів гальмування і переходу на кругову орбіту.

Пізніше, він також буде виступати як ретранслятор сигналів, що передаються з ровера, який увійде до складу наступної місії - ExoMars-2020.

Згідно з останніми даними ESA, модуль TGO успішно вийшов на орбіту Червоної планети.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X