Миші-вбивці. Вчені перетворили мишей на агресивних хижаків

13 січня 2017, 12:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нейрофізіологи знайшли в мозку миші два невеликих набори нейронів, активація яких призводить до агресії тварин

Після впливу лазером, миші стали атакувати, переслідувати і полювати на будь-яку тварину чи предмет, йдеться в статті New Scientist.

Вибірково маніпулюючи різними типами нейронів за допомогою лазера, вчені з США знайшли групу, яка відповідає за переслідування здобичі, і ще одну, яка відповідає за вбивство жертв. В ролі здобичі виступали не тільки такі неживі об'єкти, як палички, кришки від пляшок, іграшкові жуки, але і живі комахи (сарана). У звичайному житті миші так себе не ведуть.

Відео дня

"Коли ми включаємо лазер і посилаємо сигнал в мозок, миші починають стрибати на будь-які об'єкти, тримати їх в лапах і з люттю їх кусати, наче намагалися їх зловити і вбити. Ця система не є просто якимось центром агресії в мозку мишей, як нам здалося, вона пов'язана з бажанням тварин добути їжу", — розповів фізіолог Іван де Араухо з Єльського університету в США.

При цьому родичів такі миші не атакували. Це говорить про те, що активованим виявився не просто центр агресії, а саме інстинкти хижаків.

Цікаво, що відкриття було зроблено майже випадково. Спочатку фахівців зацікавило питання, яким чином мозок мишей управляє рухом їх щелеп.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X