Microsoft обіцяє перемогти рак протягом десяти років

23 вересня 2016, 09:50
Компанія Microsoft оголосила амбітний план перемоги над раком за десять років. Для цього концерн буде використовувати комп'ютерні методи

Боротьбу з раком вчені мають намір вести за допомогою біоінформатики, яка включає в себе використання передових обчислень для відображення складних процесів, що відбуваються всередині клітини, пише Science Alert.

Відео дня

Одна з найцікавіших пропозицій включає в себе створення ультра-малих комп'ютерів, які можуть жити в тілі людини, а також контроль наявності ракових клітин і перепрограмування їх в здорові, як тільки вони з'являються.

"Я думаю, що це дуже природний погляд на речі для Microsoft, тому що у нас є величезний досвід в галузі комп'ютерної науки і те, що відбувається при раку, є для нас обчислювальним завданням. Це не просто аналогія, це глибока математична єдність", - розповів Кріс Бішоп з лабораторії Microsoft Research.

Велика частина роботи фахівців Microsoft Research націлена на моделювання росту і розвитку живих клітин, їх розмноження і на розуміння того, як клітина стає власне раковою.

Вчені розраховують лікувати не тканини організму - рак шкіри, або рак мозку, а боротися з раком на клітинному рівні, коригуючи геном.

"Ми знаходимося в процесі революції по відношенню до лікування раку. Ще 10 років тому люди думали, що лікування треба відносити до тканин: у вас є рак легенів, ви отримуєте лікування раку легенів. Тепер ми знаємо, що для лікування більш важливим є дослідження геному", сказав Девід Хеккерман, директор команди дослідження геномів Microsoft.

Показати ще новини
Радіо НВ
X