Зелене небо. Жителі півдня Австралії стали свідками падіння метеорита

16 лютого 2021, 17:18

В Австралії жителі штату Вікторія могли спостерігати, як великий метеор пройшов крізь шари атмосфери і згорів в небі над Мельбурном.

Є ймовірність, що фрагменти небесного каменю все ж досягли Землі, але впали в океан біля Мельбурна, вважають астрономи.

24-річний Джош О'Ніл, житель міста Корумбурі в Південному Гіппсленді, штат Вікторія, сидів у своїй вітальні, коли побачив спалах світла.

Відео дня

«Зовні ніби як загорілося. Краєм ока я побачив і подумав, що це блискавка», - сказав він. Однак Джош знав, що це не блискавка, коли світло «затримаося» і коли все стало зеленим.

Він сказав, що побачив «велике зелене світло, яке просто пройшо по небу, а потім вибухнуло».

Метеор було видно не тільки з Корумбурі, але і для жителів Мельбурна. Групи в Facebook були затоплені коментарями людей, які бачили об'єкт, який прилетів з космосу. Деякі люди навіть помітили його з центрального узбережжя Нового Південного Уельсу.

Метеор, який пролетів повз Мельбурн, кваліфікується як вогненна куля, і його тріангуляція показує доктору Еллі Сансом з Центру космічних наук і технологій Кертіна, що він приземлився в море.

«Якби він впав на сушу, ми б відправили команду на пошук фрагментів», - сказала вона.

Метеор був таким яскравим, тому що загорівся, пролітаючи крізь атмосферу. Вона сказала, що деякі з найшвидших метеорів переміщаються зі швидкістю 72 км / с, але в середньому вони переміщаються зі швидкістю близько 30 км / с.

Вона сказала, що метеор був занадто малий, щоб його можна було передбачити, і що вона була приємно здивована, дізнавшись про його спостереження.

Раніше НВ писав, що в 2020 році в мережу потрапили відео очевидців з Австралії, на яких зображена зелена куля в небі. Аналогічне відео опублікували в місцевій поліції.

Судячи з візуальних характеристик об'єкта і його згоряння в атмосфері при падінні, це був метеор.

В Австралії є спеціальна мережа камер Desert Fireball Network (DFN), яка відстежує потрапляння метеоритів в атмосферу. DFN аналізує частину неба площею близько трьох мільйонів квадратних кілометрів. Така система дозволяє не тільки дізнатися, куди впав метеорит, але і відновити його, з'ясувати з якої частини Сонячної системи він до нас прилетів.

На жаль, та вогненна куля над Австралією впала за межами дії DFN, тому відстежити і дізнатися її походження не вийде. Проте, за допомогою подібних систем учені відстежують десятки тисяч метеоритів, і отримують точні дані по деяким з них.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X