Супутник-рятівник. Вчені пояснили, як магнітне поле Місяця допомогло зберегти атмосферу Землі

15 жовтня 2020, 20:00

У NASA заявили, що кілька мільярдів років тому у Землі і Місяця було спільне магнітне поле, яке допомогло зберегти атмосферу нашої планети і відповідні умови для появи життя.

Сьогодні головний інструмент захисту Землі від шкідливого сонячного випромінювання - це магнітне поле нашої планети.

Але, згідно з результатами нового дослідження NASA, під час формування Землі кілька мільярдів років тому ключову роль у захисті її атмосфери і збереженню придатних для життя умов зіграв Місяць.

Відео дня

Близько 4,5 млрд років тому Земля являла собою киплячу вогнену кулю, яка до того ж піддавалася впливу сонячного вітру, - сильного потоку заряджених частинок, викликаного викидами енергії на поверхні Сонця.

Продовження такого процесу тривалий час могло призвести до повного знищення атмосфери нашої планети, оскільки у Землі тоді ще не було сильного магнітного поля, щоб захиститися від небезпечних сонячних променів.

І хоч довгий час вчені припускали, що у нашого природного супутника - Місяця - ніколи не було свого магнітного поля, нові дослідження доводять, що саме магнітосфера Місяця могла захистити атмосферу Землі від неминучої загибелі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X