Людство відзначає річницю висадки на Місяць

21 липня 2016, 11:04
Сьогодні, 21 липня, виповнюється 47 років з тих пір, як астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін ступили на Місяць

Космічний корабель Аполлон-11 з астронавтами Нілом Армстронгом, Баззом Олдріном і Майклом Коллінзом стартував з Землі 16 липня 1969 року. За чотири дні, 20 липня, місячний модуль Eagle приземлився на Місяці, а 21 липня Армстронг і Олдрін ступили на поверхню супутника нашої планети.

Відео дня

Вважається, що близько 530 мільйонів чоловік спостерігали трансляцію, як Армстронг спускається сходами місячного модуля. Опинившись на Місяці, американський астронавт виголосив одну з найбільш знаменитих фраз: "Це маленький крок для людини, але великий стрибок для людства".

24 липня астронавти повернулися на Землю. На Місяці залишився прапор США і пам'ятна табличка з написом, яка стверджує, що "ми прийшли з миром". До теперішнього часу по Місяцю ходили лише 12 осіб.

Армстронг помер у 2012 році у віці 82 років, але Олдрін, який став другою людиною, що ступила на Місяць, дожив до наших днів. З нагоди 47-річчя висадки він поділився в Twitter відеозаписом, на якому зафіксована знаменита цитата його колеги.

NASA також відзначило річницю події, поділившись архівним відео.

Національний музей повітроплавання та астронавтики Смітсонівського інституту в США також не залишився в стороні від події. Тут на огляд публіки були виставлені рукавички і шолом Армстронга. Останні чотири роки дані експонати зберігалися подалі від очей широкої аудиторії, але тепер повернулися. Вони будуть доступні для огляду протягом найближчого року.

У той же час аукціонний будинок Bonhams в Нью-Йорку виставив на торги ряд лотів, пов'язаних з російськими та американськими космічними програмами. Є серед них і предмети, які використовувалися у ході місії Аполлон-11. Так, на аукціоні буде продана навігаційна карта, якою користувався Базз Олдрін. Очікується, що вона піде з молотка за $35000.

Показати ще новини
Радіо НВ
X