Людство стало на крок ближче до мрії про кріоконсервацію

10 лютого 2016, 11:41
Фахівці компанії 21st Century Medicine піддали кріогенному заморожуванню мозок ссавця, а потім благополучно розморозили його, уникнувши ушкоджень

Заморожуванню був підданий мозок кролика. Для реалізації свого задуму вчені використовували розчин під назвою глутаральдегід, покликаний зберегти мозок від внутрішніх пошкоджень. Протягом 4 годин фахівці 21st Century Medicine охолоджували мозок до температури -130 °C, готуючи до довгострокового зберігання.

Відео дня

Після розморожування мозок кролика був ретельно обстежений з метою порівняти його стан до і після кріогенного заморожування. По завершенні процедури дослідники прийшли до висновку, що всі нейрони і синапси залишилися цілими.

За своє досягнення 21st Century Medicine, отримала нагороду від фонду Brain Preservation Foundation, який раніше пообіцяв заплатити $26735 за кращу техніку кріогенного заморожування мозку дрібного ссавця. Один із засновників фонду Джон Смарт вважає, що компанія зробила "велику справу".

"Вперше ми змогли розробити процедуру, яка дозволяє зберегти все, що, на думку неврологів, залучено до процесу навчання і запам'ятовування, - пояснює Смарт. – Враховуючи ці результати, мені здається, що дана техніка дозволяє зберегти довгострокові спогади".

Самрт зазначає, що, хоч метод 21st Century Medicine не є загальноприйнятим і безсумнівним, з його точки зору він виглядає досить перспективним.

Команда 21st Century Medicine не має наміру зупинятися на досягнутому і виношує амбітні плани на майбутнє. Кінцевою метою компанії є "синтетичне відродження" – метод кріоконсервації, що передбачає збереження мозку з подальшим "завантаженням" даних, що містяться в ньому, в комп'ютер або синтетичне тіло. Наступним її кроком на шляху до мети стане заморозка більш великого мозку. Наприклад, свинячого.

Показати ще новини
Радіо NV
X