Люди на черзі. Китайські генетики змогли клонувати мавп

25 січня 2018, 09:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські дослідники вдосконалили метод клонування тварин і змогли випробувати нову техніку на приматах.

Зусилля групи вчених з Китайської академії наук в Шанхаї привели до народження двох клонованих самок макак: Чжон Чжон і Хуа Хуа, пише Futurism.

Генетики вдосконалили метод, який застосовували для клонування знаменитої овечки Доллі. З його допомогою вдалося клонувати майже два десятка інших видів тварин, включаючи кішок, собак, щурів і велику рогату худобу. Проте приимати раніше показували стійкість до цієї технології.

Відео дня

Вчені видалили ядро ​​з ДНК з яйцеклітин і замінили його на ДНК із зародка. Ці перетворені клітини почали рости та ділитися, і коли досягли стадії ембріона, їх підсадили в матку самкам, щоб ті росли вже майже природним чином. Генетики імплантували 79 ембріонів, щоб отримати двох дитинчат.

Команда вчених на чолі з Цян Суном додала два нових фактора росту, які допомогли розвиватися ембріонам приматів: тріхостатін А і матричну РНК. Ці нові елементи змогли "підштовхнути" сотні генів, які необхідні для успішного розвитку ембріона.

Строго кажучи, китайська команда не перша змогла клонувати приматів. Вони є першою групою вчених, яка змогла клонувати мавпу, використовуючи модифіковану версію методу овечки Доллі. Цей метод вже давно був метою дослідників, оскільки він пропонує велику перевагу в порівнянні з вже випробуваним, який включав розщеплення ембріона після запліднення. Метод Доллі теоретично може привести до необмеженої кількості клонів, а метод розщеплення ембріона дозволяє отримати максимум чотири клоновані особини.

Співавтор дослідження, доктор Мумін Пу, каже, що потенційно нове досягнення відкриває дорогу до клонування людей, але робити цього його група не буде і планує створити безліч генетично ідентичних мавп для використання в медичних дослідженнях.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X