Справжній Рембо. Самотній лис три роки заважає відновити фауну австралійського заповідника

30 серпня 2021, 12:50

Протягом трьох років захисники дикої природи переслідують невловиму лисицю в заповіднику Пілліга на північному заході Нового Південного Уельсу.

Лис на прізвисько Рембо успішно ховається від австралійських фахівців з охорони природи, уникає пасток і збиває зі сліду собак.

Тварина замкнена в лісі, на обгородженій території площею 5800 гектарів приблизно в 90 хвилинах їзди на північний захід від Наррабрі, який повинен стати безпечним місцем для рідкісних сумчастих Австралії.

Відео дня

«Це довга битва. Він особливо замкнутий звір. Він ухиляється від будь-якої людської взаємодії», — сказав Уейн Спарроу з Австралійського агентства охорони дикої природи (AWC).

«На обгородженій території були і інші тварини, ми змогли успішно викорінити їх в досить короткі терміни, але Рембо продовжує ухилятися від наших спроб затримання. За три роки його бачили люди тільки двічі, незважаючи на те, що буквально десятки тисяч годин намагалися знайти цю тварину», — додав він.

Лисиця, імовірно трирічний самець, уникла майже 3000 наживок; стрілки витратили 465 годин на полювання на нього, а собаки не змогли знайти його за три тижні. Дрони і повітряні зйомки також не виправдали себе.

«Він не типовий лис. Він виріс, коли зменшувався тиск з боку інших лисиць, і тепер він єдиний хижак в цій області, тому у нього багато їжі і води», — пояснив Уейн Спарроу.

У лісі розкидано 97 камер, і Рембо з’являється кожні три місяці. Коли його фотографують, здається, що позує.

«Раніше в цьому році ми з’ясували, що він знав про місцезнаходження наших камер і активно їх уникав», — сказав Спарроу.

Хоча інтригуюча гра засмучує вчених, вона також затримала повернення в ліс Пілліга вимерлих в регіоні ссавців приблизно на 18 місяців. За словами вчених, в лісі вже почали розмножуватися невеликі популяції валлабі і довгохвостих білбі, але деякі інші ссавці «не жили тут вже 80−100 років».

«Вони знаходяться в безпечній зоні площею 680 гектарів, але наявність Рембо на ширшій обгородженій території зупиняє реінтродукцію ще п’яти видів», — сказали дослідники.

Раніше НВ писав, що в 2020 році одинадцять тасманских дияволів були повторно завезені на материкову частину Австралії більш ніж через 3000 років після того, як вони там вимерли.

Ці хижі сумчасті були випущені в заповідник площею 400 гектарів на північ від Сіднея, відзначили в австралійській неурядової організації Aussie Ark.

«Через 100 років ми будемо озиратися на цей день як на день, який дав поштовх екологічному відновленню всієї країни», — сказав Тім Фолкнер, президент Aussie Ark.

«Це не тільки реінтродукція однієї з улюблених тварин Австралії, але і тварини, яка створить всю навколишнє середовище навколо себе, відновлюючи і змінюючи баланс нашої лісової екології після століть спустошення від завезених лисиць, котів та інших агресивних хижаків», — додав він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X