Легендарні подробиці. Вчені вирахували маршрут Ганнібала через Альпи

6 квітня 2016, 11:56
Група англійських та ірландських учених з'ясувала деталі маршруту легендарного карфагенського полководця Ганнібала через Альпи під час Другої Пунічної війни

Один з найяскравіших моментів в Античній історії - перехід кумира всіх школярів Ганнібала через Альпи - набуває більш точні обриси. Дослідники з декількох британських університетів виявили точне місце, де армія великого карфагенського полководця перетинала Альпи.

Відео дня

Результати дослідження опубліковані в авторитетному журналі Archaeometry.

Дослідники стверджують, що перехід був зроблений через перевал Коль де ля Травесет, на південний схід від сучасного французького міста Гренобль. Прийти до такого висновку ученим допомогли сліди кінських відходів, знайдені неподалік від перевалу.

Ученые обнаружили место, где Ганнибал пересек Альпы, благодаря остаткам лошадиного навоза / Фото - Королевский университет Белфаста
Ученые обнаружили место, где Ганнибал пересек Альпы, благодаря остаткам лошадиного навоза / Фото - Королевский университет Белфаста Фото:

Радіовуглецевий аналіз дозволив датувати вiдходи приблизно 200 р до н. е. Це відповідає датування походу Ганнібала.

Скупчення вiдходiв було випадково виявлено під час геологічної експедиції.

Раніше було прийнято вважати, що найбільш імовірним місцем переходу Ганнібала через Альпи був перевал Коль де Клапье, поблизу сучасного французького П'ємонту. Зокрема, на це місце зазначає римський історик Тіт Лівій, який жив через два століття після Пунічних воєн.

Саме у цих місцях намагався знайти сліди переходу Ганнібала Наполеон Бонапарт, який щиро захоплювався стародавніми полководцем.

На думку дослідників, важкий і небезпечний перевал Коль де дя Травесерт був обраний Ганнібалом як неочевидний, а тому і надійний прохід через Альпи. У решти перевалів Ганнібала могли підстерігати галли.

Легендарний Ганнібал прийшов до Італії приблизно у 218-201 рр. до н. е. і ледь не захопив Рим. Цей конфлікт увійшов в історію як Друга Пунічна війна. Вирішальним моментом її було раптове вторгнення армії Ганнібала в кількості близько 20 тис. солдатів в Італію з Іспанії через Альпи.

Показати ще новини
Радіо NV
X