Квантовий компас. Британські вчені знайшли спосіб попрощатися з GPS

1 січня 2019, 12:00

Вчені з Великої Британії сконструювали перший у світі квантовий компас. Пристрій розробляли на гроші Міністерства оборони країни і йому пророкують революцію в навігації.

"Компас, що є першим подібним комерційним інструментом, може визначити місцезнаходження чого завгодно на Землі без будь-яких перешкод, оскільки не покладається на зовнішні супутники", - пише видання Financial Times .

Відео дня

Пристрій розробили вчені з Центру холодної матерії Імперського коледжу в Лондоні після того, як Міністерство оборони Великобританії інвестувало в дослідження "мільйони фунтів стерлінгів".

Новий компас називають "квантовим акселерометром", що працює незалежно від супутників GPS і вимірює, як швидкість об'єкта змінюється за певний проміжок часу. Подібні акселерометри встановлені в смартфонах і мобільних гаджетах, але їх потрібно періодично калібрувати для точної роботи.

Квантовий компас, в свою чергу, вимірює рух атомів за температур, близьких до абсолютного нуля. Спеціальний лазер, який розробляли близько трьох років, може керувати і контролювати атоми в такому суперохложденном стані.

Винахід планують використовувати на ядерних підводних човнах, які повинні залишатися скритними і ізольованими від зовнішнього світу.

"Супутники можуть іноді втрачати сигнал через ситуацію в космосі або високі будівлі. Вони можуть бути навмисно виведені з ладу або підроблені таким чином, щоб скомпрометувати ваше місцезнаходження. Крім цього, GPS сигнал доступний не скрізь", - прокоментував розробник компаса Джозеф Коттер.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X