Кривава жертва. У Перу знайшли рештки 140 дітей

11 березня 2019, 23:00

Вчені виявили в Перу величезне поховання дітей, які були вбиті в якості масового жертвопринесення в середині XV століття.

Разом з дітьми в жертву принесли і більше 200 лам, пише Eurekalert! .

На думку Габріеля Прієто з Національного університету Трухільо і його колег. це найбільша відома масова жертва дітей і лам в Новому Світі.

Відео дня

У новому дослідженні повідомляється про результати розкопок в період з 2011 по 2016 рік, в ході яких були виявлені сотні тіл, похованих на площі близько 700 квадратних метрів. Людські останки були дитячими, а останки тварин, були визначені як "швидше за все лами, але, можливо, альпаки".

Анатомічні та генетичні дані вказують на те, що серед дітей були хлопчики і дівчатка у віці від 5 до 14 років. Сліди від порізів, які перетинають грудину і зміщені ребра, дозволяють припустити, що і у дітей, і у лам грудна клітка була розрізана, можливо, під час ритуального видалення серця.

Судячи з попереднього аналізу ДНК, діти прибули з різних частин стародавньої держави, що розтяглася вздовж узбережжя майже на 1000 км. Однак немає жодних підстав припускати, що це були діти виключно з нижчих класів або бідних сімей.

Ця знахідка, яка датується XV століттям, вважається найбільшим масовим похованням в історії Нового Світу. Вчені вважають, що жертвопринесення зробили представники цивілізації чіму. Товстий шар бруду, що покриває похоронні відкладення, вказує на те, що цьому масового вбивству передували сильна злива або повінь.

"Це археологічне відкриття стало несподіванкою для всіх нас - ми не бачили нічого подібного раніше, і не було ніяких припущень з етноісторичних джерел або історичних повідомлень про жертви дітей або лам, які відбувалися в таких масштабах на півночі країни", - підкреслюють автори роботи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X