Це прорив. Фізики знайшли «відсутню ланку», яка забезпечить роботу квантового інтернету

14 липня, 17:51
Кремнієві пристрої дозволяють кубітам — квантовому аналогу комп’ютерного біта працювати відносно стабільно. (Фото:Photonic)

Кремнієві пристрої дозволяють кубітам — квантовому аналогу комп’ютерного біта працювати відносно стабільно. (Фото:Photonic)

Дослідники з Університету Саймона Фрейзера зробили великий прорив у розвитку квантових технологій.

Кремній може стати матеріалом, який забезпечить майбутнє квантових технологій. Нещодавно ми розповідали про створення першої в історії квантової мікросхеми, яка, як і сучасні мікросхеми, виготовлена з кремнію.

Відео дня

Кремнієві пристрої дозволяють кубітам — квантовому аналогу комп'ютерного біта працювати відносно стабільно. Однак зараз перед вченими стоїть серйозніше питання — як зв'язати їх у єдину систему в масштабах не лише одного комп'ютера, а чогось більшого. Мова про квантовий інтернет.

Нове дослідження канадської команди фізиків під керівництвом Стефані Сіммонс з Університету Саймона Фрейзера, опубліковане в журналі Nature, показало, що певні дефекти в кремнії під назвою Т-центри (T-centers), допомагають кубітам зв'язуватися в єдину систему за допомогою світла.

Головна перевага квантових комп'ютерів на основі «кремнієвих» кубітів у тому, що вони зможуть одночасно обробляти та обмінюватися даними замість того, щоб використовувати дві різні квантові технології для цих цілей.

Також Т-центри випромінюють світло на тій самій довжині хвилі, що й сучасні міські волоконно-оптичні комунікації та телекомунікаційне мережеве обладнання. Це допоможе вбудувати квантові комп'ютери в сучасну інфраструктуру, і вченим не доведеться вигадувати « милиці», щоб квантові технології взаємодіяли зі звичайними.

Безумовно, до фінішної прямої ще далеко: кубіти й досі вимагають специфічних умов для роботи, а також схильні до помилок. Однак це дослідження робить великий крок до майбутнього із квантовими обчисленнями.

Кремній ідеально підходить для цього майбутнього, оскільки ми вже маємо і досвід, і обладнання для виробництва кремнієвих чіпів. Фактично це дозволить нам на базі сучасного виробництва, спрямованого на складання звичайних комп'ютерів, почати збирати квантові комп'ютери.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X