Усі домашні кішки — психопати. І це нормально, вважають вчені 😼

7 грудня 2021, 16:16
Немає сенсу намагатися перевиховувати тварину — правильніше буде вивчити характер кішки і створити для неї сприятливе середовище, попереджають зоопсихологи (Фото:Farzan Lelinwalla / Unsplash)

Немає сенсу намагатися перевиховувати тварину — правильніше буде вивчити характер кішки і створити для неї сприятливе середовище, попереджають зоопсихологи (Фото:Farzan Lelinwalla / Unsplash)

Майже всі домашні кішки — психопати за людськими мірками. Проте не бійтеся своїх пухнастих друзів — насправді в цьому немає нічого страшного.

Британські зоопсихологи з Ліверпульського університету і Ліверпульського університету Джона Мура створили опитування для власників кішок, щоб оцінити, наскільки тварини, які живуть із нами, схильні до "котячої психопатії".

Відео дня

Там були твердження на кшталт "Моя кішка видає гучні звуки без очевидної причини", "Моя кішка бігає по дому без очевидної причини", "Моя кішка любить забиратися високо", "Здається, моя кішка не вміє оцінювати ризики" тощо. Кожне з них потрібно було оцінити за шкалою від 1 до 5.

В опитуванні взяли участь 549 осіб, на основі відповідей яких дослідники вивели критерії психопатії у котів. Виявилося, що у всіх кішок є ті чи інші психопатичні риси.

Дослідники зазначають, що на проведення подібного дослідження їх надихнули їхні домашні кішки. Наприклад, Аксель — кіт Мінни Лайонс, однієї з зоопсихологів, — звичайний котячий психопат, який не відчуває страху і в пошуках їжі спокійно забирається на чужу територію.

Дослідники попереджають, що така поведінка є відхиленням виключно з людської точки зору. Вони впевнені — майже всі коти будуть психопатами, якщо застосовувати до них норми поведінки людей.

Однак важливо розуміти, що така поведінка сформувалася у котів у ході еволюції, і ці риси допомогли їм дожити до наших днів. Тому немає сенсу намагатися перевиховувати тварину – правильніше буде вивчити характер кішки та створити для неї сприятливе середовище: купити більше кігтеточок або високих будиночків.

А ось тут ви можете пройти це опитування і дізнатися, наскільки психопатом є ваша кішка 😼

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X