Космічний телескоп Kepler відновив роботу після "сплячки"
Телескоп Kepler вийшов з режиму "сплячки", в який його відправили в липні, і почав нову кампанію з пошуку екзопланет.
Робота телескопа триватиме до вичерпання запасів палива, повідомляється на офіційному сайті NASA.
"Після виходу з режиму сну конфігурація космічного корабля була змінена через незвичайну поведінку одного з двигунів. Попередні дані вказують на те, що характеристики телескопа можуть трохи погіршуватися", - зізналися в NASA.
Астрономи планують максимально використовувати ресурс телескопа до моменту його виходу з ладу, тому на даному етапі в пріоритеті у NASA передача вже зібраних даних. Після того, як Kepler завершить свою роботу, шукати екзопланети буде космічний телескоп TESS.
"Залишається неясним, скільки палива лишилося; NASA продовжує стежити за здоров'ям і працездатністю космічного корабля", - підкреслили вчені.
У липні 2018 року НВ повідомляло, що фахівці NASA призупинили роботу телескопа Kepler, щоб заощадити паливо і встигнути в серпні передати на Землю дані. Він повинен був перечекати до 2 серпня, коли, згідно з планом, передасть дані, зібрані в останні 51 день роботи.
Проте, передача даних почалася з невеликим запізненням, 3 серпня. 9 серпня Kepler успішно завантажив дані Кампанії 18 на Землю, а 24 серпня знову на деякий час перейшов в сплячий режим.
Запуск Kepler відбувся 6 березня 2009 року о 22:49 за часом Східного узбережжя США. Основна програма була розрахована на 3,5 роки. 12 травня 2013 року орбітальна обсерваторія втратила орієнтацію в просторі, бортовий комп'ютер перейшов в безпечний режим. Точна орієнтація апарату стала неможлива, але аналіз даних триватиме ще кілька років.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.