Космічний телескоп Hubble повернувся до наукової роботи

29 жовтня 2018, 08:00

27 жовтня космічний телескоп Hubble завершив свої перші після перерви наукові спостереження.

Апарат вивчав галактику DSF2237B-1-IR за допомогою приладу Wide Field Camera 3, повідомляється на офіційному сайті NASA.

5 жовтня знаменитий телескоп був переведений в безпечний режим через вихід з ладу гіроскопа в системі орієнтації, який все ж таки вдалося повернути в робочий стан.

Відео дня

Гіроскоп - це пристрій, який вимірює швидкість обертання космічного корабля, що необхідно для того, щоб допомогти Hubble фіксувати нові цілі. Один з гіроскопів зламався 5 жовтня, а на наступний день операційна група космічного корабля активувала резервний гіроскоп. Проте, резервна копія неправильно показувала швидкості обертання.

Щоб виправити можливі помилки, які виникли при включенні нового пристрою, фахівці вирішили перезавантажити прилад, що передбачало його попереднє виключення.

Потім команда перевірила гіроскоп додатковими маневрами, щоб переконатися, що він стабільний. У четвер оперативна група провела подальші маневри для збору даних калібрування гіроскопа. В кінці п'ятниці команда почала процес відновлення наукових інструментів до стандартного робочого статусу. Hubble успішно завершив маневри, щоб дістатися до мети для перших наукових спостережень, а телескоп зібрав свої перші наукові дані з 5 жовтня.

"Команда очікує, що телескоп продовжить приносити дивовижні відкриття в найближче десятиліття, що дозволить йому працювати разом з космічним телескопом Джеймса Вебба", - наголошується на офіційному сайті NASA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X