Космічний апарат NASA вперше сфотографував астероїд Бенну

27 серпня 2018, 08:03

NASA представило перші зображення астероїда Бенну, які були зроблені апаратом OSIRIS-REx 17 серпня 2018 року.

Станція OSIRIS-REx перейшла до фінальної стадії перельоту - апарату залишилося пролетіти до астероїда ще близько двох мільйонів кілометрів, пише Earth Sky.

Фахівці NASA представили анімацію на основі п'яти зображень. Астероїд видно як об'єкт, що рухається в центрі кадру. Знімки було зроблено камерою PolyCam на космічному апараті OSIRIS-REx протягом години з метою калібрування і поліпшення навігації місії.

Відео дня

"Я не можу передати, як це багато значить для команди. Я знаю, що це всього лише точка світла, але багато хто з нас працювали багато років, щоб побачити цей знімок. У першу чергу ми дізналися, що астероїд саме там, де ми припускали. Він чекає на нас", - сказав Данте Лауретта, головний дослідник місії OSIRIS-REx з Університету Арізони.

Бенну належить до вуглецевих астероїдів спектрального класу В. Передбачається, що подібні астероїди могли бути постачальниками складних органічних сполук і води на молоду Землю. Орбіти Землі та Бенну перетинаються, ймовірність зіткнення з ним вчені оцінюють в один до 4 тисяч.

Повна назва станції OSIRIS-REx - Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security Regolith Explorer. Запуск станції відбувся 8 вересня 2016 року. Корабель повинен досягти астероїда наприкінці 2018 або на початку 2019 року, а повернення OSIRIS-REx на Землю очікується в 2023 році. Вартість місії оцінюється в $800 мільйонів без вартості ракети-носія.

Нагадаємо, наприкінці червня 2018 року космічний апарат Hayabusa-2 сфотографував астероїд Рюгу з відстані близько 40 кілометрів. Глава проекту Hayabusa-2 Юічі Цуда тоді порівняв форму астероїда з кристалічною формою флюориту, яку в Японії називають "світловолосий камінь".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X