Ми не самі. Дослідники назвали ссавців, які можуть заразитися COVID-19
У дослідженні вчених з Великої Британії та інших країн наводяться докази того, що 26 видів тварин, які регулярно контактують з людьми, можуть бути вразливими до коронавірусу.
Дослідники вивчили, як спайковий білок SARS-CoV-2 може взаємодіяти з білком ACE2, до якого він приєднується, коли заражає людей.
У центрі уваги дослідження було те, чи будуть мутації в білку ACE2 у 215 різних тварин, які відрізняють його від людського варіанту, зменшувати стабільність комплексу зв’язування між вірусним білком і білком господаря. Зв’язування з білком дозволяє вірусу проникати в клітини-господарі; хоча можливо, що вірус може інфікувати тварин іншим шляхом, це малоймовірно.
Дослідники виявили, що у деяких тварин, таких як вівці і людиноподібні мавпи (шимпанзе, горили, орангутанги і бонобо, багато з яких перебувають під загрозою зникнення в дикій природі), білки можуть зв’язуватися один з одним так само сильно, як коли б вірус заражав людей. Деякі тварини, наприклад, вівці, ще не пройшли тести на інфекцію, тому це не підтверджує, що тварина дійсно може бути інфікованою.
Провідний автор професор Крістін Оренго з Університетського коледжу Лондона сказала: «Ми хотіли вийти за рамки тільки тварин, які були вивчені експериментально, щоб побачити, які тварини можуть піддаватися ризику зараження, і зажадали б подальшого дослідження і можливого моніторингу».
«Ідентифіковані нами тварини можуть піддаватися ризику спалахів захворювань, які можуть загрожувати видам, що вимирають, або завдати шкоди засобам для існування фермерів. Тварини також можуть виступати резервуарами вірусу з потенціалом повторного зараження людей пізніше, як було задокументовано для норкових ферм», — додала вона.
Дослідницька група також виявила, що більшість птахів, риб і рептилій, схоже, не схильні до ризику зараження, але більшість розглянутих ними ссавців потенційно можуть бути інфіковані.
Висновки команди загалом узгоджуються з експериментами, проведеними на живих тваринах, і зареєстрованими випадками інфекцій. Вони передбачають можливе зараження домашніх кішок, собак, норок, левів і тигрів, у всіх з яких зареєстровані випадки захворювання, а також тхорів і макак, інфікованих під час лабораторних досліджень.
«На відміну від лабораторних експериментів, комп’ютерний аналіз, який ми розробили, може виконуватися автоматично і швидко. Отже, ці методи можуть бути легко застосовані в майбутньому: для спалахів вірусів, які, на жаль, стають все частішими через вторгнення людини в природне середовище існування», — підкреслив перший автор дослідження, біолог Су Датт Лам з Національного університету Малайзії.
Раніше НВ писав, що близько 40 відсотків видів, потенційно сприйнятливих до SARS-CoV-2, класифікуються Міжнародним союзом охорони природи як «такі, що перебувають під загрозою» і можуть бути особливо вразливі для передачі від людини до тварини. Отже, види, що вимирають, можуть зіткнутися з новою небезпекою.
Деякі види приматів, такі як західна низинна горила, суматранський орангутанг і північний білощокий гібон, за прогнозами, схильні до дуже високого ризику зараження SARS-CoV-2 через їхній рецептор ACE2.
Серед інших тварин, що належать до групи підвищеного ризику, — морські ссавці, такі як сірі кити і афаліни, а також китайські хом’яки.
Було виявлено, що домашні тварини, такі як кішки, велика рогата худоба і вівці, мають середній ризик, а собаки, коні та свині мають низький ризик зв’язування ACE2. Як це пов’язано з інфекціями і ризиком захворювання, необхідно визначити в майбутніх дослідженнях.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.