Ми в Матриці? Яка ймовірність того, що наше життя — це комп’ютерна симуляція — дослідження
Американський астроном розрахував шанси існування комп’ютерної симуляції, всередині якої живемо ми з вами. Виявилося, що ймовірність віртуальності нашого світу доволі висока. І ось чому.
Кілька тижнів тому лауреат Нобелівської премії з фізики 2020 Роджер Пенроуз заявив, що у чорних дірах можна знайти сліди Всесвіту, що існував до Великого вибуху.
Пенроуз переконаний, що більше ніж 13 млрд років розвитку відомого нам Всесвіту — це тільки частина величезного виміру простору-часу, сліди якого приховані у чорних дірах.
Однак, існують теорії, згідно з якими все, що нас оточує, враховуючи гіпотетичні інші Всесвіти та все більш реальні чорні діри, — це лише частина комп’ютерної симуляції.
Один з найвідоміших прихильників того, що ми живемо в Матриці — глава компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск: пару років тому він заявив, що шанс існування єдиної базової реальності — всього один з мільярда.
Ґрунтовніші розрахунки ймовірності симуляції нашого світу недавно провів американський астроном Девід М. Кіппінг. За його даними, шанси того, що людство — це герої найпросунутішої відеогри Sims, складають 50% на 50%.
Пояснюємо, чому наша реальність може бути симуляцією і до чого тут квантова фізика.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.