Клин клином. Рак мозку запропонували лікувати вірусом Зіка

7 вересня 2017, 10:34
Вірус, який викликає пошкодження мозку у немовлят, може стати ліками від агресивної форми раку

До таких висновків прийшли вчені з Вашингтонського університету медицини та Університету Каліфорнії в Сан-Дієго, пише Science Alert .

У ході лабораторних досліджень та експериментів на гризунах учені довели, що вірус може знищувати стовбурові клітини, які сприяють розвитку гліобластоми - найнебезпечнішого різновиду пухлин мозку.

Відео дня

Методика була перевірена лише на мишах. Дослідники розділили гризунів з гліобластомою на дві групи (18 і 15 особин відповідно). Перша група отримала ін'єкцію вірусу Зіка, друга - плацебо. Ін'єкції робилися безпосередньо в пухлину мозку.

Через два тижні після ін'єкції пухлини в мишей із першої групи значно зменшилися в розмірах; друга група змін не показала. Миші з першої групи прожили в результаті набагато довше, ніж із контрольної.

"У нашому дослідженні ми показали, що вірус Zika може вбити клітини гліобластоми, які мають тенденцію бути стійкими до поточних способ лікування та призводять до смерті. Ми збираємося вивести додаткові мутації вірусу для того, щоб запобігти поширенню інфекції", - говорить один з авторів роботи, Майкл С. Даймонд з Вашингтонського університету медицини.

Додамо, що наявні методи лікування цього виду раку обмежені здатністю ліків проникати через гематоенцефалічний бар'єр головного мозку.

"Це, звичайно, дещо нетрадиційний підхід до лікування раку мозку. Але, знову ж, гліобластома - це не банальний рак", - зазначають журналісти Science Alert.

Відзначимо, що влітку 2017 року гліобластому діагностували в сенатора-республіканця Джона Маккейна. Причиною розвитку раку, судячи з усього, став тромб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X