Кліматологи передбачили аномальну спеку в мегаполісах

11 квітня 2017, 12:48
Вчені підрахували, що через глобальне потепління великі міста будуть все частіше страждати від аномальної спеки

Одними з перших з такою проблемою повинні зіткнутися нігерійський Лагос і китайський Шанхай, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

Тому Метьюз з ліверпульського університету Джона Мура, разом зі своїми колегами використовував кліматичні моделі для прогнозування зміни кількості днів у році, в які температура в 44 великих містах по всьому світу буде перевищувати 40,6 градусів Цельсія. З'ясувалося, що з підвищенням загальносвітового температури на 1,5 °C, більш ніж у 40% з 44 досліджуваних міст така погода буде реєструватися кожен рік.

Відео дня

Як наголошується в статті, в 2015 році через аномальну спеку в Індії і Пакистані загинуло понад 3 000 осіб. Внаслідок глобального потепління подібного роду аномалії в майбутньому почнуть виникати майже кожен рік, а кількість міст, які страждають від надлишкової температури в спекотну пору року, збільшиться вдвічі порівняно з 1979-2005 роками.

Раніше НВ повідомляло, що, за підрахунками науковців, глобальне потепління ускладнить польоти літаків. Справа в тому, що турбулентність при перельотах зросте в найближчі роки в півтора-три рази.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X