Китай вивів на орбіту телескоп для вивчення чорних дір

15 червня 2017, 14:52
У четвер 15 червня Китай запустив свій перший рентгенівський космічний телескоп для спостереження за чорними дірами, пульсарами і гамма-сплесками

2,5-тонний рентгенівський телескоп Insight був виведений на орбіту висотою 550 кілометрів, повідомляє агентство Сіньхуа.

Перший для КНР апарат подібного типу вивели на орбіту ракетою-носієм Чанчжен - 4Б, запущеної з космодрому Цзюцюань, в пустелі Гобі на північному заході Китаю.

Відео дня

Передбачається, що завдяки йому китайські вчені зможуть простежити процес еволюції магнітних полів, детально вивчити гравітаційні хвилі, навчитися використовувати пульсари для потреб космічної навігації. Також вчені сподіваються відшукати гамма-сплески, відповідні гравітаційним хвилям."Чорні діри представляють для науки великий інтерес і тому будуть займати центральне місце в рамках нашої дослідницької діяльності", - розповів директор лабораторії по астрофізичним вимірам Китайської академії наук Чжан Шуаннань.

Раніше НВ повідомляло, що Китай виконає принаймні чотири пілотовані космічні місії протягом найближчих п'яти років. Польоти заплановані в рамках проекту будівництва космічної станції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X