Китай відправив супутник до зворотнього боку Місяця

21 травня 2018, 15:42

21 травня Китай запустив у космос супутник-ретранслятор, який призначений для установки зв'язку між Землею і місячним зондом "Чан'е-4".

Супутник-ретранслятор під назвою "Цюецяо" розташується в точці Лагранжа L2, тобто буде весь час знаходиться в одній точці щодо Місяця і Землі, повідомляє агентство Сіньхуа.

Відео дня

Зонд "Чан'е-4" буде запущений в кінці нинішнього року і зробить першу в історії людства посадку на зворотному боці Місяця. Прямий зв'язок зі зворотнім боком Місяця неможливий, що є одним з головних викликів місій "Чан'е-4". Тому за передачу сигналів між наземною станцією і місяцеходом відповідатиме новий супутник.

Супутник-ретранслятор був запущений за допомогою ракети-носія "Чанчжен-4C" о 5:28 з космодрому Січан на північному заході Китаю.

За 25 хвилин після старту супутник-ретранслятор відокремився від ракети-носія і вийшов на задану орбіту з наступними параметрами: 200 км - в перигеї, 400 тис. км в апогеї. Вихід в точку Лагранжа L2 очікується пізніше.

Як розповів головний інженер Китайської місячної програми академік У Вейжень, місячний зонд "Чан'е-4" зробить першу в історії людства посадку на зворотному боці Місяця, але прямий зв'язок зі зворотнім боком Місяця неможливий, і вирішити цю проблему допоможе супутник-ретранслятор, який буде відповідати за передачу сигналів між "Чан'е-4" і наземною станцією.

Директор проекту "Цюецяо", фахівець з Китайської корпорації космічної науки і техніки Чжан Ліхуа в свою чергу зазначив, що супутник-ретранслятор несе в собі також низькочастотний передавач нідерландської розробки, що дозволяє в перспективі організувати на орбіті відповідні експерименти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X