Китай анонсував запуск в космос прямоходячого робота

24 листопада 2016, 10:33
Новий китайський робот здатний не тільки ходити як людина, але і переміщатися в умовах невагомості

Передбачається, що новий робот буде працювати не тільки на китайській космічній станції, але й у відкритому космосі, повідомляє новинне агентство Сіньхуа.

Робот висотою 1,4 м та вагою 45 кг був створений в результаті 5-річного співробітництва Інституту Хефу і Шанхайського холдингу Хефу. Робот вміє не тільки писати і махати руками, але і ходити як людина, таким чином дозволяючи Китаю стати третьою країною в світі, після США і Японії, що створила двоногого прямоходячого робота.

Відео дня

Лю Шулян, інженер з Інституту Хефу, пояснив, що робот має 38 суглобів, 13 з них знаходяться в ногах. Для успішної імітації такого складного процесу, як ходьба, команда розробників зібрала великий обсяг даних про те, як ходить людина, і з допомогою створеної ними ж моделі нейронної мережі врешті-решт вдалося навчити роботів ходити, як людина

Лю Шулян сказав, що для успішного запуску робота в космос, потрібно ще провести ряд доробок, наприклад, для роботи в умовах невагомості потрібно замінити матеріал, з якого зроблена машина, також планується внести зміни у його внутрішню структуру. Як тільки роботи почнуть супроводжувати космонавтів, можна буде говорити про заміну роботами людей при виході у відкритий космос, їм можна доручати виконувати роботу по збору деяких даних.

Раніше НВ повідомляло, що в середині листопада під час виставки China Hi-Tech Fair (CHTF) в Китаї залишений без нагляду робот несподівано сам почав рух і травмував людину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X