Китай анонсував створення космольоту для туристів

5 жовтня 2016, 10:29
Китайські інженери приступили до створення найбільшого в світі космоплану, який зможе піднімати туристів на орбіту Землі

Аерокосмічна корпорація Китаю оголосила про плани будівництва найбільшого в світі космоплану — апарату, який відправляється на орбіту, після чого повертається на Землю. У салоні космоплану помістяться 20 космічних туристів — більше, ніж у аналогів, пише Popular Science.

Відео дня

Найважливішою особливість китайського космоплану є те, що йому не потрібна ракета-носій або літак-носій для зльоту — в космос він відправляється на власному пальному, після чого по спіральній траєкторії повертається на Землю.

Перший варіант апарата буде масою 10 тонн і буде оснащений крилами з розмахом крил 6 метрів. Строго кажучи, апарат буде підніматися на висоту 100 кілометрів - саме там офіційно проходить межа космосу. А швидкість апарату дозволить туристам відчути як мінімум дві хвилини невагомості.

Надалі планується побудувати 100-тонний варіант апарата з 12-метровим розмахом крил, який може підняти 20 осіб на висоту до 130 кілометрів. За словами творця космольоту Хань Пеньджина ця версія апарату вже зможе доставляти на орбіту малі супутники - що дозволить здешевити політ для туристів.

Польоти будуть, за словами Ханя, коштувати близько 250 тисяч доларів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X