Хто тут? У Канаді виявили гігантську печеру

3 грудня 2018, 13:44

Геодезисти відкрили в незаселеній частини Канади гігантську печеру - одну з найбільших в світі. Судячи з усього, раніше ніхто з людей до неї не наближався.

Печера отримала прізвисько Сарлакська яма, на честь істот з Зоряних Воєн, повідомляє Science Alert.

Гігантська печера ховалася в одному з районів в Провінційному парку Уеллс-Грей в канадській провінції Британська Колумбія. Довжина її входу становить близько 100 метрів, ширина - 60 метрів.

Відео дня

"Моя негайна реакція полягала в тому, що там не може бути печери, це неможливо. Коли ви вперше бачите її, ви просто задихається, тому що це просто одна величезна діра в землі", - сказала в інтерв'ю геофізик Кетрін Хіксон, яка брала участь в експедиції до печери.

Дослідники припускають, що печера утворилася завдяки водоспаду, який скидає в грот 15 кубометрів води на секунду. До сих пір вчені не могли виявити печеру, оскільки більшу частину року вона була вкрита снігом - проте в останні 30-40 років сніговий покрив поступово зійшов через глобальне підвищення температури.

Як зазначають журналісти Science Alert, якщо ви виявитесь досить сміливі, щоб наблизитися до периметру печери і почати вдивлятися в безодню, стає очевидною справжня жахливість печери.

"Вона величезна. Коли ви вперше бачите її, ви просто задихається від захоплення, бо це просто велика діра в землі. Перша думка, яка виникає при вигляді її - це неможливо. Я бував в деяких з найбільших печер у світі, і ця штука має вхід, який по-справжньому величезний, і не тільки за канадськими стандартами. Коли ви стоїте на краю, дивлячись вниз, ваша лінія видимості становить майже 183 метри", - зазначив вчений Джон Поллак.

Під час відвідування ділянки у вересні спелеолог Лі Холліс зробив перший і єдиний відомий спуск в печеру, спустившись приблизно на 80 метрів, хоча потужний потік води припинив подальші дослідження. До 2020 року запланована більша експедиція, яка допоможе дізнатися більше подробиць про знахідку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X