Кажанів назвали джерелом смертельного вірусу

13 червня 2017, 16:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з США з'ясували, що основним резервуаром смертельних коронавірусних інфекцій є кажани

Тепер дослідники, які вивчають інфекційні захворювання, можуть поліпшити свої прогнози про те, де коронавірус перейде від тварин до людей, вивчаючи розподіл різних видів кажанів і поведінку вірусів, які вони несуть, повідомляється в журналі Nature.

Відео дня

"Науковцям потрібно прийняти інший підхід, досліджуючи різноманітність вірусів там, де вони насправді з'являються раніше за все", - говорить Саймон Ентоні, вірусолог в Колумбійському університеті в Нью-Йорку і провідний автор дослідження.

Дослідники вивчили більше 12 тисяч кажанів, 3,4 тисячі гризунів і 3500 мавп в 20 країнах. Майже 10 відсотків спійманих вченими кажанів виявилися носіями коронавірусів. У решти тварин цей показник досягав 0,2 відсотка.

Вчені визначили, що велика різноманітність інфекційних агентів характерна для тих місць, в яких мешкали кілька видів крилатих ссавців, наприклад, в лісах Амазонської низовини.

Різноманітність кажанів само по собі не є показником ризику, оскільки лише частина коронавірусів заражає людей. Ентоні і його колеги помітили, що коронавірус в Африці поширювався серед неспоріднених видів кажанів в чотири рази частіше, ніж віруси в Мексиці, Бразилії, Болівії і Перу. Це може бути через генетичні відмінності в коронавірусах або тому, що неспоріднені види кажанів взаємодіють в різних лісах.

Коронавірусами називають сімейство вірусів, які викликають важкий гострий респіраторний синдром (SARS). Вони вражають людину і інших ссавців. У 2002 році спалах SARS, що почалася в Китаї і розповсюдився в 27 країнах, забрав життя 774 осіб.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X