Канадські вчені навчилися стирати спогади

26 червня 2017, 11:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники змогли прицільно "стерти" один з кількох спогадів у молюска

Нове відкриття в перспективі може допомогти людям з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), пише Science Alert.

Команда вчених з американського медичного центру Колумбійського університету і канадського Університету Макгілла проаналізувала нейрони молюсків роду Aplysia (морські зайці), щоб перевірити гіпотезу, яка пояснює, чому спогади про інциденти, що принесли поганий досвід, можуть самі викликати занепокоєння.

Відео дня

Вченим вдалося показати, що клітинні аналоги довгострокових спогадів у молюска можна видаляти незалежно один від одного, блокуючи дію різних підвидів протеїнкінази М - білка, який бере участь в створенні і зберіганні довгострокових спогадів. Виборче блокування одного з протеїнів приводило до видалення асоціативної або неасоціативної пам'яті.

"Один з основних напрямків нашого нинішнього дослідження полягає в розробці стратегій для усунення проблемного неасоціативного спогада, яке може відбитися на мозку під час травматичного досвіду без шкоди для асоціативних спогадів, які можуть допомогти людям приймати обґрунтовані рішення в майбутньому", - говорить один з авторів дослідження, Самуель Шахер.

У подальших дослідженнях вчені мають на таких же доклінічних моделях детальніше розібратися, як і де виробляються і працюють молекули протеїнкінази М.

"Стирання спогадів має потенціал, щоб полегшити ПТСР і тривожні розлади шляху видалення неасоціативних спогадів, які викликають неадекватні фізіологічні реакції", - підкреслюють дослідники.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X