Канадські студенти створили холодильник, що працює без електрики

20 листопада 2015, 13:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У США підбили підсумки конкурсу Biomimicry Global Design Challenge, в ході якого групи студентів з різних країн світу повинні були вирішити проблему зберігання їжі в тих куточках світу, де існують труднощі з доступом до електрики. Перемогла канадська команда, яка розробила холодильник, що бере холод з повітря

© Biomimicry Global Design Challenge
© Biomimicry Global Design Challenge Фото:

Повітрозабірник вловлює теплий вітер. Повітря потрапляє в підземну вентиляційну трубу, по якій надходить у випарну камеру, де труба поміщена в рідину. За рахунок випаровування рідини, що оточує трубу, повітря в ній охолоджується, після чого потрапляє в холодильну камеру, де зберігаються продукти харчування. Пристрій студенти з університету Калгарі назвали WindChill. При його створенні вони надихалися тим, як регулюють температуру деякі ссавці і комахи.

Відео дня

"Ми вважаємо, що, наслідуючи природу і створюючи сприятливі для життя умови, у нас може вийти проект, який змінить світ для всіх, хто цього потребує", - кажуть творці холодильника.

Конкурс Biomimicry Global Design Challenge проходить щорічно. Перед учасниками ставиться завдання вирішити певну проблему, використовуючи підказки, які дає природа. Конкурс проходить у двох категоріях. В одній розглядаються тільки роботи студентів, а в другій – всіх бажаючих. WindChill став переможцем у першій категорії. У другій переміг проект під назвою The Living Filtration System (Жива система фільтрації), автори якого шукали підказки у земляних черв'яків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X