Канадець знайшов у морі зниклу 60 років тому ядерну бомбу

8 листопада 2016, 10:31
Канадський дайвер шукав морські огірки, а знайшов бомбу, що впала з літака в 1950 році

Залишки першої з втрачених при випробуваннях ядерних бомб знайшлися після того, як дайвер виявив незвичайний об'єкт, що лежить на дні океану біля західного узбережжя Канади, пише Science Alert.

Відео дня

Бомба, яку називають Lost Nuke, повинна була бути скинута з борту бомбардувальника B-36 під час випробувань в 1950 році. Але через відмову двигунів літак зазнав аварії, встигнувши перед цим скинути бомбу в море. Додамо, що бомба була наповнена свинцем, тротилом і незбагаченим ураном, тобто не могла спровокувати ядерний вибух, але могла викликати радіоактивне зараження на невеликій площі.

Члени екіпажу стверджували, що перед катастрофою літака бомбу скинули в океан, щоб мінімізувати збиток від детонації такої кількості вибухівки.

І ось наприкінці жовтня дайвер Шон Смуричинський, який пірнав на дно в пошуках морських огірків біля узбережжя острова Пітт, раптово натрапив на великий металевий об'єкт. Як розповів Смуричинський, знахідка була "більше двоспального ліжка", ідеально рівна зверху, з заокругленим дном і діркою посередині, "як у бублика".

Корабель ВМС Канади був направлений для обстеження місця знахідки, і, як очікується, представить результати протягом декількох тижнів. За словами майора канадських збройних сил Стіва Нета, місце знахідки збігається з траєкторією польоту бомбардувальника. Тим не менш, поки що немає жодних підтверджень, що це саме загублена бомба.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X