Євросоюз запустить на орбіту космічного "сміттяра"

7 липня 2016, 18:29
У наступному році на орбіту буде виведений супутник під назвою RemoveSat, який допоможе знайти найбільш ефективний спосіб боротьби з космічним сміттям

Для виконання поставленого завдання RemoveSat отримає сітку і гарпун. Сміття, яке йому належить прибирати, він знайде не на орбіті, а привезе з собою.

Спершу супутник викине в космос невеликий об'єкт під назвою CubeSat і спробує впіймати його за допомогою сітки. Потім він запустить більш великий об'єкт, в який він повинен буде влучити гарпуном.

Відео дня

Після цих тестів RemoveSat і сам перетворитися на космічние сміття, але в цій ролі він буде перебувати недовго. Супутник випустить гальмівний парус, за допомогою якого він сповільниться і почне знижуватися, щоб врешті-решт згоріти в атмосфері.

"Велика кількість космічного сміття стає справжньою проблемою, і загроза зіткнень постійно зростає", - говорить керівник проекту RemoveDebris, в рамках якого був створений космічний "сміттяр", Джейсон Форшоу з Космічного центру в Сурреї.

Раніше астронавт Тім Пік, який перебував на борту МКС, опублікував фотографію, яка демонструє небезпеку космічного сміття. На ній була зображена тріщина на ілюмінаторі станції, що утворилася в результаті попадання крихітного об'єкта діаметром не більше декількох тисячних міліметра.

Більш великі об'єкти могли б завдати значно більшої шкоди. Так, уламок діаметром більше 10 см цілком може знищити супутник при зіткненні.

За оцінками NASA, біля Землі скупчилося близько 500 тисяч об'єктів, що класифікуються як космічне сміття. І це тільки ті, які досить великі, щоб бути поміченими. Рахунок більш дрібних об'єктів йде на мільйони.

Показати ще новини
Радіо НВ
X