Єгипетські археологи виявили в стародавньому храмі статую сфінкса

17 вересня 2018, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Археологічна місія, яка працює над проектом щодо зниження рівня грунтових вод в храмі Ком Омбо в Асуані, виявила статую сфінкса.

Статуя зроблена з пісковика, повідомляє Міністерство старожитностей Єгипту в своєму блозі.

Ширина статуї по підлозі постаменту - 28 см. Голову сфінкса прикрашає урей - царський убір із зображенням богині-кобри Уаджит, завершує вигляд ритуальна борода фараона.

Відео дня

Доктор Мустафа Вазирі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей вважає, що виявлена ​​статуя, швидше за все, сходить до епохи Птолемеїв, так як вона була виявлена ​​в південно-східній частині храму Ком Омбо, в тому ж місці, де два місяці тому знайшли два піщаних рельєфи короля Птолемея V.

Зі свого боку, керівник організації "Асуанські давнини" Абдель Монейм Саїд сказав, що місія проведе більш повні археологічні дослідження, щоб дізнатися більше інформації про нового Сфінкса.

Додамо, храм в Ком Омбо розділений на дві однакові частини: східна частина була присвячена культу божества з крокодилячою головою - Себеку, тоді як західна - богу Гору, якого вважали в тому числі богом лікування, тому сюди приходили лікуватися тисячі стародавніх єгиптян.

Раніше НВ повідомляло, що єгипетські археологи виявили справжній скарб в дельті Нілу: залишки стародавнього села, яким близько 7 тисяч років. Це одна з найдавніших знахідок в регіоні, вона старше пірамід в Гізі на 2500 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X