Єгипетські вчені розкрили подробиці 3000-річного вбивства

23 березня 2016, 17:23
Дослідники з Каїрського університету дізналися нові деталі про те, як сталося вбивство фараона Рамсеса III, який правив Єгиптом в 1186-1155 роках до нашої ери

Історики давно знали про те, що більше 3000 років тому на Рамсеса III було скоєно замах, але лише у 2012-му році вдалося підтвердити, що він був успішним. Вивчення мумії дозволило встановити, що фараонові перерізали горло. Тепер вченим вдалося з'ясувати, що Рамсесу довелося протистояти не одному вбивці, у сутичці було використано декілька видів зброї, а сам фараон втратив палець на нозі.

Відео дня

"Форма пошкоджених кісток пальця ноги вказує на те, що він був відтятий не тією ж зброєю, якою була нанесена рана на шиї, - розповідає Сахар Салім з Каїрського університету. – Тож на фараона повинні були одночасно напасти двоє вбивць. Один був озброєний сокирою або мечем і нападав спереду, а у другого був кинджал, і він атакував ззаду".

З історичних документів відомо, що змовою проти Рамсеса III керувала його дружина, цариця Тейе. Вона хотіла позбутися чоловіка і посадити на трон свого сина Пентаура, який не був на початку черги спадкоємців Рамсеса III. Однак владу у нього перехопив Рамсес IV, який, ставши фараоном, наказав розслідувати вбивство батька. Вважається, що Пентаур був звинувачений у смерті Рамсеса III, після чого покінчив життя самогубством.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X