Є шанс. Вчені змінили прогноз про глобальне потепління

19 вересня 2017, 14:37
Дослідники з Великобританії на 20 років скорегували прогноз про глобальну зміну клімату

Новий аналіз показав, що мета Паризького Угоди про обмеження зростання глобальної середньої температури до показника на 1,5 градуса вище доіндустріального рівня все ще досяжна, пише Science Alert.

Відео дня

Оптимізм вчених багато в чому грунтується на переконанні, що ми живемо в епоху енергетичної революції. Відновлювана енергія використовується сьогодні ширше, ніж сподівалися раніше.

"Ми живемо в період енергетичної революції. Перехід на нові джерела живлення відбувається швидше, ніж ми думали", - підкреслює професор Майкл Грабб з Лондона.

Згідно попередньої моделі, на якій ґрунтувалася Паризька конвенція, сьогодні загальносвітова температура повинна бути вище на 1,3º середнього показника першої половини XIX століття. Однак це не так. Планета розігрілася всього на 0,9º.

"За нашими оцінками, якщо ми зможемо обмежитися тим рівнем викиду вуглецю, який є зараз, то у нас є хороший шанс зберегти зростання глобальної температури. У нас є трохи часу на перепочинок", - пояснює один з авторів роботи, Річард Міллар з Оксфордського університету у Великобританії.

Раніше НВ розповідало про те, що глобальне потепління незабаром викличе у людей проблеми зі сном . Вчені з'ясували, що нічна температура навколишнього середовища, яка перевищує на один градус Цельсія середньомісячне значення, стала причиною приблизно трьох додаткових ночей з неспокійним сном.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X