Японці випробували в космосі робота-фотографа

17 липня 2017, 20:03
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) запустило в космос сферичного робота, який вміє фотографувати

Робот, який отримав ім'я Int-Ball, був доставлений на МКС 4 червня, з використанням ракети SpaceX Falcon 9, пише Engadget.

Незвичайний безпілотник є сферою вагою 1 кг і діаметром близько 15 см. Робот оснащений вбудованою камерою. Це дозволяє фахівцям на Землі отримувати картинку в режимі реального часу.

Відео дняДля того, щоб космонавти розуміли, куди спрямований погляд робота, на Int-Ball намалювали очі, між якими і розташовується камера. Для переміщення по станції в нього вмонтували 12 пропелерів. Зараз дрон літає в японському модулі Кібо. Щоб уберегти пристрій від зіткнень, астронавти наклеїли на стінки відсіку спеціальні рожеві мітки.

В JAXA відзначають, що такий роботизований помічник може заощадити час астронавтів, оскільки їм доведеться витрачати менше зусиль на фото- і відеофіксацію різних неполадок на станції.

Раніше НВ повідомляло, що в США після тестування запустили першого в світі бота-адвоката. Бот, який використовує штучний інтелект для онлайн-консультацій, став доступний всім американцям.

Показати ще новини
Радіо НВ
X