Японський апарат Hayabusa-2 готується до посадки на астероїд Рюгу

5 червня 2018, 07:04

Зонд Hayabusa-2 успішно завершив останню серію маневрів і процедур розгону, які привели його до "фінішної прямої" перед посадкою на астероїд Рюгу.

Дослідження астероїда, який знаходиться між Землею і Марсом, почнеться в найближчі тижні, пише Earth Chronicles.

"Остання, третя фаза прискорення Hayabusa-2 була завершена в ці вихідні - двигуни працювали протягом 2426 годин і розганяли апарат зі швидкістю 393 метра на секунду. Коли зонд наблизиться до астероїда, ми визначимо їх точне положення, використовуючи радіо і оптичні навігаційні системи", - відзначили представники Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).

Відео дня

Автоматична міжпланетна станція Hayabusa-2 була запущена в космос 3 грудня 2014 року і призначена для доставки зразків грунту з астероїда 162173 Ryugu, орбіта якого перетинає не тільки орбіту Землі, а й Марса.

У липні цього року почнеться активна фаза місії, яка триватиме приблизно півтора року.

Апарат оснащений невеликим спусковий апарат MASCOT, який розроблений Німецьким центром авіації та космонавтики за сприяння французького Національного центру космічних досліджень. На спусковий апарат встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера, а також рухова установка, завдяки якій апарат може змінювати своє місце розташування для подальших досліджень. Цей мікроровер вивчатиме структуру надр астероїда і спостерігати за оточуючими його магнітними полями

Зонд Hayabusa-2, як очікують фахівці JAXA, повернеться до Землі в кінці 2020 року, якщо всі процедури по забору грунту пройдуть за планом, і капсула зі зразками матерії не пошкодиться при посадці на поверхню нашої планети.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X