Японські дослідники створили новий метод діагностики хвороби Альцгеймера

2 лютого 2018, 20:58

Вчені з японського Національного дослідницького центру довгожительства розробили метод діагностики хвороби Альцгеймера за одним аналізом.

Для проведення такого дослідження потрібна мінімальна кількість крові, пише Science News.

Новий метод грунтується на виділенні речовин, які містять білок бета-амілоїд. Саме ця речовина вважається однією з головних причин розвитку хвороби Альцгеймера. Цей білок може почати накопичуватися в організмі людини за десятиліття до того, як будуть виявлені зовнішні ознаки захворювання.

Відео дня

"Новий аналіз крові може виявити людей із відхиленнями від норми кількістю бета-амілоїду в мозку з точністю приблизно в 90 відсотків", - відзначають автори роботи.

Новий тест проводиться з використанням мас-спектрометрії, кров сканується на наявність в ній пептидів і з'єднань амінокислот, які можуть привести до утворення бета-амілоїдних бляшок.

При цьому замість того, щоб дивитися на загальний рівень білка в крові, команда знайшла співвідношення між різними типами бета-амілоїдних бляшок, підкреслив співавтор роботи Катсухіко Янагісава, геронтолог в Національному центрі по геріатрії та геронтології в Обу, Японія.

Відзначимо, вчені вже провели тести на 230 австралійських і японських пацієнтах, вік яких становив від 60 до 90 років. У 9 з 10 випадків діагноз підтверджувався іншими популярними методами визначення хвороби.

На думку вчених, нові результати є багатообіцяючими, але тест все ще потребує великої кількості доробок, перш ніж він може бути використаний в клініці. Ще одна проблема цього тесту - вартість. Поки не ясно, чи буде новий аналіз крові більш доступним, ніж сканування мозку або спинномозкова пункція.

Проте, в перспективі аналіз сприятиме розробці ефективних ліків від захворювання.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X