Японські астрономи виявили астероїд-стелс

2 липня 2018, 12:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники за допомогою місії DESTINY + довели, що астероїд Фаетон здатний відбивати світло під різними кутами, як деякі винищувачі.

Таким чином, небесне тіло може відбивати менше світла, ніж вважалося раніше, пише Science Daily.

Те, як об'єкт відбиває світло, залежить не тільки від його альбедо (відсотка відбиття світла), але і від кута освітлення. Особливий ефект, який цікавить вчених, полягає в тому, як змінюється поляризація, коли сонячне світло відбивається від поверхні астероїда.

Відео дня

Міжнародна команда, яка включала астрономів з Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ), Сеульського національного університету, Технологічного інституту Чіби і інших інститутів, використовувала 1,6-метровий телескоп в обсерваторії Найоро в Хоккайдо, Японія, щоб спостерігати навколоземний астероїд Фаетон. Вони вивчали зміни поляризації світла, яке астероїд відбивав при різних кутах висвітлення.

Результати показують, що при деяких кутах світло, відбите від Фаетона, є найбільш поляризованим світлом, що коли-небудь спостерігалося серед малих тіл в Сонячній системі.

Так як поверхня астероїда зазвичай досить нерівна, то після падіння сонячне світло відбивається від осколків каменів на поверхні, і ступінь його поляризації знижується. Тому така висока поляризація світла при відбитті його під деякими кутами від поверхні астероїда Фаетон може свідчити про те, що поверхня Фаетона може бути темніше, ніж очікувалося - тобто його альбедо нижче.

Ще одна гіпотеза полягає в тому, що середній розмір каменів на поверхні астероїда, від яких відбувається відзерналення, насправді вище, ніж очікувалося.

Астероїд Фаетон був виявлений в 1983 році. Як було встановлено, він є батьківським тілом метеорного потоку Гемініди. Це активний астероїд з підтвердженими викидами пилу. Він також має дивний синій колір. Той факт, що відбите світло сильно поляризоване, є ще однією загадкою цього цікавого астероїда.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X