Японія представила стелс-винищувач X-2 – відео

29 січня 2016, 18:50
Через роки розробок і витрачених на них $340 мільйонів міністерство оборони Японії показало винищувач X-2. Демонстрація пройшла в ангарі компанії Mitsubishi Heavy Industries, яка була причетна до розробки винищувача

Стелс-винищувач X-2, який також відомий під ім'ям Shinshin, служить для демонстрації технологій. В наступному місяці він пройде свій перший випробувальний політ.

X-2 налічує 14 метрів в довжину, а розмах крил становить 9,1 метра. Винищувач оснащується двома двигунами.

Відео дня

На початку 2000-х японський уряд розраховував на те, що Сполучені Штати будуть постачати Країні висхідного сонця винищувачі F-22 Raptor, які замінять F-15J Eagle, що нині стоять у неї на озброєнні. Однак американці вирішили, що технології F-22 занадто важливі, щоб відправляти їх за кордон. Таким чином, Японії довелося приступити до розробки власного винищувача.

Роботи над X-2 були розпочаті в середині 2000-х. Передбачалося, що перший політ відбудеться в 2014-му році, але з технічних причин його довелося відкласти. Передбачається, що тести X-2 триватимуть 2 роки. Після цього японска влада повинна прийняти рішення про розробку нового винищувача, який може отримати назву F-3. Він надійде на озброєння в середині 2030-х, коли нинішнім F-15J Eagle буде близько 50 років.

Показати ще новини
Радіо NV
X