Як у Стартреку: британські вчені створили промінь для захоплення об'єктів

28 жовтня 2015, 10:49
Наукова фантастика все частіше стає просто наукою. Група британських учених розробила і побудувала пристрій, що дозволяє захоплювати і переміщати об'єкти, за допомогою звукових хвиль.

Промінь, який могли бачити в дії шанувальники кіносаги «Стартрек», був створений колективами університетів Брістоля і Суссекса. Їх винахід створює звукові хвилі високої амплітуди, в результаті чого виходять акустичні «щипці». З їх допомогою можна хапати і переміщати предмети без будь-якого фізичного контакту.

Відео дня

«Ми всі знаємо, що звукові хвилі чинять фізичний ефект. Однак нам вдалося взяти звук під контроль так, як ніколи раніше», - говорить професор факультету машинобудування в університеті Бристоля Брюс Дрінкуотер.

Вчені використовували 64 мініатюрні колонки, щоб створити звукові хвилі високої інтенсивності. Їм вдалося досягти того, щоб захоплюючий промінь оточував об'єкт звуковими хвилями і створював силове поле, яке утримує його на місці. Обережно регулюючи роботу колонок предмети можна утримувати, обертати або рухати.

Захоплюючий промінь працює не тільки, як щипці. Вчені освоїли і інші методи. Один передбачає попадання об'єкта в акустичну воронку, а другий – свого роду клітку.

Поки звуковий промінь для захоплення об'єктів досить слабкий. Він може рухати лише крихітні предмети, розміри яких обчислюються в міліметрах. Однак команда університетів Брістоля і Суссексу не опускає рук і збирається побудувати пристрій, здатний підняти футбольний м'яч.

Показати ще новини
Радіо НВ
X