Ізраїльські вчені просканували мозок людини у момент божественного одкровення

17 травня 2016, 20:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Неврологи з Медичного центру Хадасса вели спостереження за пацієнтом-епілептиком, який під час одного з нападів пережив божественне явище. Дослідникам вдалося отримати електроенцефалограму мозку людини у момент потужного релігійного переживання

Пацієнт – 46-річний громадянин Ізраїлю – практично все життя страждав від скроневої епілепсії. Напади при цьому захворюванні можуть супроводжуватися галюцинаціями. Пацієнт може чути голоси, музику, бачити людей, відчувати смаки або запахи.

Відео дня

Лікарі, які спостерігали за одним з таких нападів, відзначають, що пацієнт спершу застиг і на кілька хвилин втупився у стелю, після чого став читати молитви, і вигукнув: "Бо ти Адонай (одне з позначень Бога в іудаїзмі), Бог". Пізніше пацієнт стверджував, що був посланий, щоб принести спокути народу Ізраїлю.

Завдяки тому, що під час нападу він був підключений до ЕЕГ-сканера, вченим вдалося отримати електроенцефалограму його мозку. Вона показала сплеск активності гамма-ритмів (частотою 30 – 40 Гц) в лівій частині префронтальної кори головного мозку в момент нападу, тоді як вогнище самого нападу перебувало в іншій частині мозку.

Діагноз свідчить, що пацієнт "пережив сильні релігійні галюцинації, пов'язані з одкровеннями і месіанським завзяттям на ґрунті постіктального психозу", який може слідувати за епілептичним нападом.

Ізраїльські вчені підкреслюють, що префронтальна кора головного мозку пов'язана з іншими формами психозів, але даний випадок залишається загадкою, оскільки невідомо, що саме спричинило аномальну активність у даній ділянці.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X