Історик виявив найдавнішу згадку лайки fu*k

14 вересня 2015, 18:00
Англійський дослідник виявив найдавніший випадок вживання англійського лайливого слова fu*k

Як повідомляє Huffington Post, воно було зафіксовано в юридичному документі 1310 року, передає Лента.ru.

Так, професор середньовічної історії Пол Бут виявив в сувоях судових справ графства Честер епохи правління Едуарда II кличку Roger Fuckebythenavele.

Відео дня

В той же час точний сенс прізвиська історику не ясний.

За його словами, "чи воно позначає недосвідчену в сексі людину, буквально який злягається з пупком, або це барвисте позначення дурня - людини настільки дурної, що вона готова займатися сексом в пупок".

Спочатку Бут вважав цю кличку жартом судового писаря. Проте в документі вона прописана чітко і зустрічається цілих три рази.

Наголошується, що до цього відкриття найдавнішим випадком вживання слова fu*k у письмі вважалася сатирична поема 1475 року Flen flyys, що висміювала кембриджських ченців-кармелітів.

Саме слово, яке стало поширеним в англійській мові не пізніше XV століття, починаючи з XVIII століття, практично зникло з літератури і преси, коли його стали вважати непристойним.

Право друкувати його вперше (через суд) отримало американське видавництво Grove Press в 1960 році - щоб надрукувати написаний в 1928 році роман Коханець леді Чаттерлей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українського мобільного оператора оштрафували за незаконне використання пісні Fu*k you.

Показати ще новини
Радіо НВ
X