Інженери NASA відновили працездатність марсохода Curiosity

25 травня 2018, 06:58

Марсохід Curiosity зміг вперше з грудня 2016 роки зробити отвір в марсіанському грунті і отримати нові зразки марсіанських порід.

Як пише Gizmodo, натякаючи на слова астронавта Ніла Армстронга, "це маленька дірка для зонда, але гігантський стрибок для NASA".

Справа в тому, що бурова установка Curiosity зламалася ще в грудні 2016 року, не дозволяючи дрилі рухатися вгору і вниз. Знайти джерело проблеми так і не вдалося. Ця неполадка змусила керівництво місії шукати альтернативні способи лагодження бура, використовуючи макет Curiosity на Землі.

Відео дня

Інженери знайшли вихід, навчивши марсохід застосовувати силу його власного маніпулятора, на якому розміщений бур. Тепер свердло притискається до зразка тиском зверху, нехай і без використання двох стабілізаторів.

"Команда проявила величезну винахідливість, щоб розробити нову технологію буріння і впровадити її на іншій планеті. Це два важливих дюйма інновацій на відстані 60 мільйонів миль. Ми дуже раді, що результат був настільки успішним", - говорить заступник менеджера проекту Curiosity Стів Лі.

Ударна техніка працює, але інженери повинні вдосконалити процес, завдяки якому ровер доставляє зразки запорошених порід в свої дві внутрішні хімічні лабораторії для аналізу.

"Ми розробляємо цей новий метод буріння вже більше року, але наша робота не закінчена після того, як на Марсі був отриманий зразок грунту. З кожним новим тестом ми уважно вивчаємо дані для пошуку поліпшень, які ми можемо зробити, а потім повертаємося до нашого тестового стенду для повторення процесу", - підкреслив інженер NASA Томас Грін.

На наступному етапі цього проекту інженери NASA будуть використовувати камери ровера для оцінки того, скільки грунту потрапляє у внутрішні лабораторії марсохода.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X