Ілон Маск показав новий алгоритм навчання роботів

18 травня 2017, 15:16
Ілон Маск, один із засновників некомерційного фонду OpenAI, оголосив про створення системи, яка навчається виконувати завдання, подивившись лише одну демонстрацію

Іншими словами, фахівці запропонували тренувати роботів з допомогою імітації завдань у віртуальній реальності, пише Futurism.

Вчені навчили робота складати пірамідку з кубиків. При цьому творці алгоритму застосовували не справжні фотографії та предмети, а гарнітуру віртуальної реальності і програму, в якій відтворили стіл, освітлення і кубики з різними текстурами.

Відео дня

В основі алгоритму лежить дві нейромережі. Перша аналізує зображення з камери робота для визначення місцезнаходження об'єктів в реальності навчання в генерованих віртуальних сценах. Друга, в свою чергу, безпосередньо відповідає за дії робота. Для тренування цієї мережі використовується навчання з учителем на декількох тисячах віртуальних прикладів.

Дві нейромережі дозволяють повністю навчити робота виконанню завдання у віртуальній реальності, після чого пристрій здатний самостійно повторити дії з реальними об'єктами.

Як повідомляло НВ, виступаючи на саміті в Дубаї 13 лютого, глава Tesla і SpaceX Ілон Маск заявив, що бачить нагальну потребу у "злитті біологічного і цифрового інтелекту", тобто у створенні кіборгів. Це дозволить людям відповідати новим реаліям, в які їх поставить швидка поява штучного інтелекту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X