Гонка озброєнь. У Китаї випробували гіперзвукову зброю

9 серпня 2018, 09:52

Китай стверджує, що успішно випробував гіперзвуковий літак, який може досягати швидкості, в шість разів більшої за швидкість звуку.

Цей транспортний засіб здатний проникати крізь системи протиракетної оборони США та може бути переобладнаний на ядерну боєголовку, повідомляє Gizmodo.

Гіперзвуковий транспортний засіб, який отримав назву Starry Sky-2 (або Star-2), було запущено 3 серпня. Після доставки на висоту 30 км за допомогою багатоступінчастої твердопаливної ракети, гіперзвукової літак почав самостійний політ, досягаючи максимальної швидкості в 6 Махів - в шість разів більше за швидкість звуку, тобто близько 7 344 км/год.

Відео дня

Згідно із заявою, опублікованою державною китайською академією аерокосмічної аеродинаміки (CAAA), HGV підтримував швидкості вище 5,5 Маха протягом майже семи хвилин. Starry Sky-2, який розробляли майже три роки, тепер є першим гіперзвуковим літаком в Китаї.

Під час випробування гіперзвуковий транспортний засіб справив "маневри з великим кутом повороту" та інші рухи, сказали в CAAA. HGV приземлився самостійно, надавши дослідникам "ефективні" дані для подальшого тестування.

На додаток до того, що він є першим гіперзвуковим літаком в Китаї, HGV також є першим хвилельотним літаком країни. Гіперзвукові апарати типу хвилельотів мають клиноподібну носову частину, яка збільшує підйомну силу на надзвукових швидкостях, використовуючи ударні хвилі, які виникають під час польоту.

Призначення літака офіційно не було названо, але, безсумнівно, він може використовуватися як військова техніка. Китайські ЗМІ запевняють, що Starry Sky-2 може бути озброєний ядерною боєголовкою. Апарат нібито долає будь-яку існуючу систему протиракетної оборони завдяки високій швидкості і непередбачуваній траєкторії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X